The Best: Κορυφαίος και πάλι ο Κριστιάνο Ρονάλντο (vid)

Ο Πορτογάλος επιθετικός, κατέκτησε το πρωτάθλημα Ισπανίας, το Champions League και το πρωτάθλημα κόσμου με τη Ρεάλ Μαδρίτης στην σεζόν 2016-2017. Ο Κριστιάνο επιβεβαίωσε έτσι και τα προγνωστικά, στα οποία ήταν το απόλυτο φαβορί, κερδίζοντας στον «τελικό» τους Λιονέλ Μέσι και Νεϊμάρ, που ήταν η τελική 3άδα μέσα από 24 υποψηφίους.

Διαβάστε Περισσότερα

Super League: Πέταξε στην κορυφή ο Ατρόμητος με νίκη επί της ΑΕΚ

Με τη συνταγή της επιτυχίας, από την εξαιρετική αμυντική παρουσία του συνόλου, ο Ατρόμητος βρήκε και στο ΟΑΚΑ γκολ με την άμεση εκτέλεση του Ντάουντα στο 55 (στην πρώτη ουσιαστική ευκαιρία του), το οποίο κράτησε μέχρι το 90 με ομαδική προσπάθεια.

Τέννις: Γράφει ιστορία ο Στέφανος Τσιτσιπάς, για πρώτη φορά στο τοπ-100

Το εκπληκτικό τουρνουά του Στέφανου Τσιτσιπά στο European Open της Αμβέρσας και η παρουσία του στον ημιτελικό με τον Αργεντινό Σβάρτσμαν, εκτόξευσε στην παγκόσμια κατάταξη τον Έλληνα τεννίστα, που βρίσκεται πλέον στο ν.95.

Θρήνος στον Ελληνικό στίβο από το θάνατο του Θανάση Καλογιάννη

Ο Θανάσης Καλογιάννης με καταγωγή από το Βόλο, ήταν ο πρώτος από τους μεγάλους αθλητές μέσων αποστάσεων, που πρωταγωνίστησαν και σε διεθνές επίπεδο, με συμμετοχή σε δύο Ολυμπιακούς Αγώνες (1984 και 1992) στα 400 μ.

Ligue 1: Ισοπαλία στο ντέρμπυ και επεισόδια στο Μαρσέιγ-ΠΣΖ

Σφοδρές συγκρούσεις οπαδών και Αστυνομίας

Παρότι υπήρξε απαγόρευση μετακίνησης οπαδών από το Παρίσι, η παρουσία αυτοκινήτων με πινακίδες από τη Γαλλική πρωτεύουσα άναψε τα αίματα έξω από το Βελοντρόμ.

2017 10 22T165952Z 493620095 RC18908AF780 RTRMADP 3 SOCCER FRANCE OLM PSG
(Σφοδρά επεισόδια στη Μασσαλία - Πηγή: REUTERS / PHILIPPE LAURENSON)

Super League: Στον Ολυμπιακό το ντέρμπυ με τον ΠΑΟΚ

Πολλά νεύρα, τακτική και αμυντική προσήλωση των δύο ομάδων είχαν τα πρώτα 45 λεπτά στο Καραϊσκάκης. Και σχεδόν καθόλου θέαμα. Ο Ολυμπιακός πίεζε ψηλά και δυσκόλευε την ανάπτυξη του Δικέφαλου, ο ΠΑΟΚ περίμενε και προσπαθούσε να βγει σε αντεπίθεση.

Α1 μπάσκετ: 3 στα 3 ο Παναθηναϊκός Superfoods

Στη Λάρισα ο Παναθηναϊκός Superfoods εμφανίστηκε χωρίς ρυθμό και νεύρο για περίπου 12 λεπτά. Επέτρεψε έτσι στο Φάρο να είναι κοντά στο σκορ (11-13 στην α περίοδο) και 15-15 στο ξεκίνημα του β δεκαλέπτου.

Η συγκινητική αφιέρωση του Γιάννη Αντετοκούνμπο: Αυτό είναι για τον μπαμπά μου…

Ωστόσο, ο αστέρας του NBA, διανύει μία από τις πιο δύσκολες περιόδους της ζωής του καθώς πριν από περίπου ένα μήνα έφυγε από τη ζωή ο αγαπημένος του πατέρας.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, αφιέρωσε αυτό το μεγαλοπρεπές ρεκόρ.

F1: Και πάλι pole position για τον Χάμιλτον στις ΗΠΑ

Η Mercedes του Λιούις Χάμιλτον ήταν ανίκητη το διήμερο. Τόσο στα ελεύθερα δοκιμαστικά, όσο και στις Q1 και Q2 ο Βρετανός οδηγός ήταν ο γρηγορότερος. Και το επανέλαβε και στην πρώτη του έξοδο στην Q3 με ρεκόρ πίστας.

Super League: Ισοπαλία του Παναθηναϊκού στη Λαμία με ανατροπή

Ο Παναθηναϊκός δεν ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο στη Λαμία, με τους μέσους του εκτός παιχνιδιού και την μπάλα να φτάνε σπάνια στον Μολίνς. Μάλιστα μέχρι το 20λεπτο, τα πολλά λάθη των «πράσινων» είχαν αφήσει τη Λαμία να ελέγχει εύκολα το ματς (έχοντας και ένα καλό σουτ του Παντελιάδη να διώχνει ο Βλαχοδήμος).

Α1 μπάσκετ: Χωρίς εκπλήξεις η 3η αγωνιστική

Η ΑΕΚ έδειχνε να ελέγχει το ματς στο πρώτο ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 37-30 του Ρεθύμνου, όμως το ματς δεν είχε διαδικαστικό χαρακτήρα. Η κρητική ομάδα έκανε εξαιρετικό γ δεκάλεπτο με 31 πόντους και πέρασε μπροστά.

Το Διαδικτυακό ραδιόφωνο parthenonradio.com δεν μεταδίδει την μουσική ροή του μεσώ της ιστοσελίδας www.parthenonradio.com αλλα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και ΜΟΝΟ μέσω των radio portals